Til interne - på arrangementsdagen:
Dette er ment som en liste over hva dere må gjøre på selve arrangementsdagen i forbindelse med deres arrangement, og hvor mange mennesker dere må stille med for å få det gjort. Ved spørsmål i forkant, send en mail til vertskapet-arrangement@samfundet.no, ved spørsmål på selve dagen, ta kontakt med Daghavende Vertskap på 992 15 960. Denne guiden er skrevet spesielt med hensyn til arrangementer i Storsalen. Skal du bruke et annet lokale gjelder fortsatt det meste av det som står her, men noen av de praktiske detaljene på selve dagen vil variere. Ta kontakt med Vertskapet så skal vi hjelpe deg :)
Hvem trenger du:
Før arrangementstart:
- Ring Daghavende Vertskap minst en time før arrangementsstart på 992 15 960
- Du trenger hjelp til å sette ut rundt 100 stoler og bord. Her er det fint å ha med seg 4 stykker til å sette ut stoler og bord. Bordoppsett finnes på https://vertskapet.samfundet.no/bordkart. Stoler finnes på Stollageret, Daghavende Vertskap kan hjelpe her.
- Du trenger 4 stykker til å scanne billetter og styre innslipp fra dørene åpner. Hvis du har billetter (et betalt arrangement) må disse scanne billetter i inngangen. I tillegg må vi drive smittesporing, dvs at alle medlemmer må i tillegg til å scanne billetter, tæppe seg inn med medlemskortet. Dette gjøres ved billettscanning. Alle ikke-medlemmer må skrives ned med navn og telefonnummer. Dette gjøres lenger inn i lokalet av en tredje person. Den fjerde personen har ansvar for å styre køen på utsiden av Samfundet. Vertskapet stiller med nødvendig utstyr til dette (tæppere, PCer, lister til å notere på).
- Du trenger 2 stykker til å stå i lokalet under innslipp og påse at folk fyller opp setene sine, at folk finner plassene sine, og at det ikke er mer enn 8 personer på et bord.
Totalt trenger du 6 mennesker i tillegg til deg som ansvarlig arrangør. Alle disse vil jobbe helt opp til konsertstart. Du må beregne at hvertfall en av disse må være i arbeid litt etter konsertstart. Hvis hele gjengen skal fremføre er det anbefalt å få med noen panger.
Under arrangementet:
- Du trenger minst 1 person som står ved inngangen til lokalet til enhver tid, for å påse at ingen forlater lokalet med alkohol. Ingen skal ta med alkohol fra bordet, og dermed ikke med på toalettet.
Etter arrangementet:
- Lever liste over ikke-medlemmer som har deltatt på arrangementet til Daghavende Vertskap.
- 2 stykker som står i døra ut av lokalet for å påse at folk ikke tar med seg alkohol ut.
- 2 stykker som har ansvar for at folk ikke mingler i lokalet, eller i ganger/trapper/Rundhallen på vei ut.
- Resten av gjengen kan deretter være med å pakke sammen stoler og vaske over bord og rydde i lokalet. Alle overflater må vaskes.
- Sprit over alle andre lokaler og steder dere har vært.
Lenker: Start
Mail: vertskapet@samfundet.no | Telefon: 992 15 960 | Sist endret: 2020-10-13 10:13 | Revisjon: 3 (historie, blame) | Totalt: 39 kB | Rediger